grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Esox Hunter

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

czytano

3605

razy

10.03.2007

Kanał Odry - okolice Ciemnic

          W sobotę postanowiliśmy z Przemkiem spenetrować zachwalany przez wszystkich kanał Odry koło Ciemnic. Po półgodzinnym błądzeniu w końcu zajechaliśmy na łowisko. Miejsce było bardzo ciekawe. Przemo jako znawca rzeki od razu zaczął sobie wyobrażać wielki potencjał główki po przeciwnym stronie kanału. Być może latem usiądziemy na niej z gruntówkami.

          Naszym sobotnim celem były okonie. Zmontowaliśmy zestawy z trokiem i rozpoczęliśmy łowy. Po ok. 40 minutach zamiast twisterka założyłem maleńkiego woblerka. Przy 4-5 rzucie branie. Krótki hol i podbieram ładnego okonia. To chyba ikrzyca (wypchany brzuszek). Po zrobieniu kilkunastu fotek ryba wraca do wody. Łowimy dalej.

Okoń

         Jednak mimo sporych chęci nie udaje nam się złowić kolejnego okonia. Chyba przyjechaliśmy na to łowisko w złym czasie... Nie poddajemy się jednak i postanawiamy pojechać na większy kanał. Po drodze jednak zakopujemy się w błocie :) Po mniej więcej godzinie udaje nam sie odkopać. Wracamy w to samo miejsce. Ja postanawiam dalej spinningować, Przemo natomiast zaczyna łowić na pickera i przepływankę.  Zanęca łowisko zanęta sklepową i kukurydzą. Po chwili ma branie. Na brzegu ląduje ukleja. Po chwili kolejne branie.. tym razem płotka! Ja na spinning nie mam dalej ani skubnięcia. Podczas kolejnego rzutu spinnem widzę kątem oka, że Przemo zaciął coś większego. Po chwili holu na brzegu ląduje krąp. Widać, że biała ryba nieźle żeruje. Szkoda tylko, że nie okonie...  Po chwili Przemo wyciąga kolejną ukleję. Patrzymy na zegarki - pora już wracać. Pakujemy sprzęt i śmigamy do domu. Na pewno jeszcze tu wrócimy!

 

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

 

 

 

Menu prawe

 


 

 

POLECAMY

pajacyk_139x68.gif

 

 

stat4u

 

 

Top 100 o Wedkarstwie

 

Wedkarstwo

 

 

 

grubyzwierz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2006-2011 GrubyZwierz.com Projekt i wykonanie: GrubyZwierz

E-mail: waldek@grubyzwierz.com

Odsony: 5495 Unikalne:3050 Dzisiaj: 102 Online: 2Top: 30-05-2024 (132)