grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Duże okonie

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

czytano

19938

razy

POLOWANIE NA GARBUSY

       

Tegoroczny maj był dość kiepski, jeśli chodzi o drapieżniki z mojego ulubionego jeziora. Kilka wypraw skończyło się złowieniem jednego czy dwóch szczupaków i kilku okoni. Jak na potencjał tego zbiornika było to dość kiepsko. Złą passe na naszym Eldorado przełamał w końcu mój tata, kiedy to na początku czerwca złowił szczupaka 95 cm. Kilka dni później zaczął łowić przyzwoite okonie, również te powyżej 40 cm. Decyzja była prosta: czerwcowy weekend spędzam łowiąc okonie.

Okonie żerowały znakomicie. Przeważnie łowiliśmy z ojcem sztuki ok. 35 cm. Jednak najbardziej cieszyły nas garbusy powyżej 40 cm. Niestety znaczna większość okoni podczas holu się spinała. Rekordem było 7 spadów grubych okoni w ciągu jednego wieczoru. Niestety nie mogliśmy zbytnio zmodyfikować naszych zestawów, gdyż okonie łowiliśmy na skraju roślinności zanurzonej i zbyt długi hol kończył się wpłynięciem ryby w zielsko. Dlatego też oboje mieliśmy założone plecionki, które cięły łodygi moczarki jak kosa. Ale i to nie zwiększyło naszej skuteczności. Złotym środkiem na nasz problem okozał się zwykły wyczynowy podbierak na 3 metrowej sztycy. Dzięki niemu w ostatnie dwa dni łowienie nie straciliśmy ani jednej ryby.

Dobra passa trwała praktycznie do końca długiego czerwcowego weekendu. Potem przyszło załamanie pogody i super łowy się skończyły. Tak czy inaczej złowiliśmy tyle wielkich okoni w ciągu kilku dni, co do tej pory przez kilka lat. Po raz kolejny nasze wspaniałe jezioro pokazało nam, jak może być hojne.

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

 

 


Warning: require_once(/home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze/comments.php5) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze.php5 on line 3

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze/comments.php5' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze.php5 on line 3